Tijdens de opleiding
Als je kiest voor de vierjarige BBL opleiding begin je praktisch, eerst ga je ervaring in de infra opdoen! Je begint op niveau 3 in de opleiding Allround Vakman GWW voor de praktische start. Je gaat gelijk aan het werk en doet zo veel ervaring op.
Daarna ga je in het tweede jaar meer werken aan het ‘leidinggeven’ en leer je hoe je als voorman moet fungeren.
Je voert verschillende onderwijs-opdrachten uit en bouwt zo een mooi portfolio op.
Na het tweede jaar behaal je het allround Vakman GWW diploma en stroom je door naar de uitvoerdersopleiding. Je begint daar als assistent uitvoerder en leert in twee jaar om zelfstandig bouwwerken en projecten te begeleiden.
We helpen jou op weg
Tijdens de opleiding leer je de juiste dingen om het voortouw te gaan nemen op een project, je krijgt dus vakken als communicatie en leidinggeven. Je leert over het motiveren van teams en goed samenwerken.
Ook zijn er de verschillende theorie- en praktijkvakken. Denk aan: riolering, wegenbouw, 3D tekenen, landmeetkunde, mechanica, bestekken, plannen en begroten en wiskunde. Op school wordt tijdens de (praktijk)lessen een theoretische en praktische basis gelegd.
Daarnaast ga je aan de slag met projecten. Tijdens de BPV doe je veel ervaring op en kun je jezelf verder ontwikkelen.
Praktijk op school
Een opleiding volgen aan het SOMA College betekent dus echt leren in de praktijk. Omdat er op school veel verschillende praktijk mogelijkheden zijn, kun je wat je leert meteen praktisch toepassen.